Adwokat do sprawy rozwodowej w Zielonej Górze

Sprawy rozwodowe to postępowania budzące wiele emocji w wiele zmieniające w naszych życiach. Długość procesu i jego wynik zależą od wielu kwestii, m. in. od tego czy z małżeństwa są małoletnie dzieci, przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego, tego czy żądamy rozwodu z orzekaniem o winie, sporu co do wysokości alimentów, przygotowanej argumentacji przez strony postępowania. Jeśli pozew jest przygotowany rzetelnie i profesjonalnie to prawnik (adwokat), który taki pozew przygotował często może pochwalić się otrzymaniem wyroku rozwodowego od razu na pierwszej rozprawie.

Zadanie, jakie ma do spełnienia adwokat przy rozwodach to właściwe zabezpieczenie interesów zarówno swojego Klienta jak i jego dzieci.

Z uwagi na nagromadzenie emocji w toku rozwodu często Klientom trudno jest przez to przejść, zachowując obiektywną ocenę swojej sytuacji prawnej. Bardzo często Klienci rezygnują z samodzielnej reprezentacji swoich interesów przed sądem. Wybierają więc prawnika, który bez emocji oceni sytuację, pomoże przewidzieć ewentualne trudności jakie mogą wyniknąć na Sali sądowej, doradzi jak zebrać dokumentację dowodową do sprawy oraz co najważniejsze będzie ich reprezentował w sądzie. Adwokat rozwodowy z powodu doświadczenia i wiedzy pomoże też w zakresie takich spraw, jak podział majątku, wysokość alimentów, kwestia kontaktów, czy opieki nad dziećmi. Jest to ważne zwłaszcza kiedy wiemy, że małżonek też będzie korzystał z pomocy prawnika.

Postępowanie w sądzie a adwokat

Procesy sądowe stają się coraz bardziej sformalizowane i nie zawsze ten kto ma rację wygrywa. Ważne jest zlecenie sprawy profesjonaliście, który zadba, aby wnioski składać we właściwej formie i we właściwym czasie.

Przypomnijmy, że złożenie pozwu z brakami formalnymi przedłuża całą sprawę. Adwokat składa  pozew o rozwód, który nie będzie dotknięty brakami formalnymi i dzięki temu Sąd nie wezwie stron do uzupełnienia tych braków. Wezwanie do uzupełnienia braków pociąga za sobą dalszą wymianę korespondencji z sądem, a to przedłuża sprawę o kolejne tygodnie.

W każdej sprawie sąd prowadzi postępowanie dowodowe aby ustalić przyczyny rozkładu pożycia.  Doradzamy wtedy Klientom jakie przygotować argumenty i wnioski dowodowe. Dzięki temu można często skrócić długość sprawy rozwodowej i ilość rozpraw. 

Każdego tygodnia w Zielonej Górze odbywa się kilkanaście spraw rozwodowych. Pamiętajmy, że według danych w roku 2018 w Polsce zawarto ok. 192 000 małżeństw, natomiast liczba rozwodów wyniosła aż 63 000. Warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy adwokata od spraw rozwodowych. Proces rozwodowy nie musi być traumatycznym przeżyciem bo może odbyć się szybko i z klasą.

Z uwagi na to, że kwestie związane z tematem rozwodów należą do sfery życia prywatnego Klientów wymaga się od prawnika aby oprócz doświadczenia cechował go też takt i wyczucie. Dobry adwokat rozwodowy umieć doradzić podjęcie właściwych decyzji.

Od 8 lat zajmujemy się tematyką rozwodów, alimentów, kontaktów, władzy rodzicielskiej i podziału majątku. Jeśli szukasz prawnika rozwodowego w Zielonej Górze zadzwoń do nas!

W sprawach rodzinnych bardzo istotne jest indywidualne podejście do Klienta i zaangażowanie w jego sprawę, bo standardowe działania najczęściej nie przynoszą oczekiwanych skutków.

Ile kosztuje rozwód?

Opłata sądowa przy rozwodach to 600 zł. Potwierdzenie uiszczenia opłaty trzeba załączyć do pozwu, aby sprawa mogła mieć nadany bieg. Kiedy sprawa kończy się bez orzekania o winie sąd zwraca powodowi 300 zł, a pozwany zobowiązany jest zwrócić powodowi na jego wniosek 150 zł. Wówczas koszt wynosi dla każdej ze stron po 150 zł.

Zapraszamy do zapoznania z naszym starym wpisem odnośnie tego jak wygląda sprawa rozwodowa.

Zapraszamy do kontaktu:

adwokat Michał Motała telefon: 695 668 775

adwokat Katarzyna Nabożna-Motała telefon: 888 77 99 40

Dodaj komentarz

Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności (link poniżej). Można określić warunki przechowywania /dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce
Call Now Button